Mezoterapia

Mezoterapia a jej priaznivý vplyv na plet a vlasy

Mezoterapia je účinná procedúra, ktorá podporuje prirodzenú tvorbu kolagénu a elastínu, čo vedie k mladistvému, žiarivému vzhľadu bez potreby chirurgického zákroku. Okrem toho je to cenný pomocník pri liečbe akné, pretože podporuje hojenie, zmierňuje zápaly a obnovuje zdravšiu pleť. Pri problémoch s vypadávaním vlasov je mezoterapia mimoriadne účinná, pretože stimuluje vlasové folikuly a podporuje ich opätovný rast.

Konzultácia a prispôsobený kokteil pre každého klienta

Pred samotným zákrokom je nevyhnutná konzultácia, ktorá nám umožňuje vytvoriť špeciálny kokteil, ktorý rieši konkrétne problémy na pokožke klienta. Hoci mnohí klienti môžu zaznamenať vylepšenie už po jednom sedení, optimálne výsledky často prichádzajú po sérii ošetrení. Tieto sedenia sa zvyčajne uskutočňujú s odstupom niekoľkých týždňov, aby sa pokožka mohla po mezoterapii dostatočne zregenerovať. Odporúča sa zvyčajne jedno ošetrenie mesačne po dobu 8 mesiacov.

Kontraindikácie a bezproblémová rekonvalescencia

Existujú určité kontraindikácie, ako je tehotenstvo a dojčenie, alergické reakcie na látky používané pri mezoterapii, kožné infekcie, poruchy krvácania a autoimunitné poruchy, vrátane cukrovky. Na rozdiel od chirurgických zákrokov nevyžaduje mezoterapia výraznú rekonvalescenciu. Klienti sa môžu krátko po ošetrení vrátiť k svojmu každodennému životu. Vedľajšie účinky sú zvyčajne minimálne a môžu zahŕňať mierny opuch, začervenanie alebo modriny v miestach vpichu, ktoré ustúpia do niekoľkých dní.