Laserové odstránenie tetovania a permanentného mejkapu

Princíp a Výhody Laserového Odstraňovania Tetovania

Laser vytvára krátke výboje vysokoenergetického svetla, ktoré sú absorbované farbou na tetovanie. Tento proces spôsobuje zahriatie a rozbitie častíc atramentu na menšie fragmenty. Imunitný systém tela potom pracuje na postupnom odstránení týchto fragmentov. Z tohto dôvodu je potrebné niekoľko sedení, kým tetovanie dostatočne vybledne.

Výhody Laserového Odstraňovania Tetovania v Salóne

Lasery sú schopné presne zamerať na konkrétne farby a oblasti, čo umožňuje veľmi presný proces odstraňovania. To zabezpečuje, že okolitá pokožka zostane výrazne nedotknutá. Kontrolovaný proces laserového odstraňovania tetovania často vedie k rýchlejšiemu hojeniu a menšiemu zjazveniu v porovnaní s inými technikami odstraňovania.

Kontraindikácie a Postup Laserového Odstraňovania Tetovania

Kontraindikácie: Tehotenstvo a dojčenie, aktívne infekcie, nedávne vystavenie slnku alebo opaľovanie, niektoré lieky môžu zvýšiť citlivosť pokožky na svetlo a zvýšiť riziko nežiaducich účinkov laserového ošetrenia, keloidné jazvy, alergie alebo citlivosť na laser.

Počet Sedení: Laserové odstránenie tetovania pozostáva z viacerých sedení, pričom počet závisí od faktorov, ako je veľkosť tetovania, farba atramentu a typ pokožky. Odporúča sa jedno sedenie za mesiac až dva mesiace.

Po Ošetrení a Starostlivosť o Ošetrované Miesto

Po ošetrení sa môže vyskytnúť začervenanie, opuch a pľuzgiere, ktoré zvyčajne ustúpia do niekoľkých dní. Je dôležité udržiavať čistotu na ošetrovanom mieste a chrániť pokožku pred slnkom pomocou SPF 50.