Kozmetické čistenie pleti

Čo je kozmetické čistenie pleti?

Čistenie pleti je základným aspektom každej starostlivosti o pleť a slúži ako prvý krok pri udržiavaní zdravej pleti. Skin scrubber – ultrazvuková špachtľa tak odstraňuje nečistoty, maz a odumreté kožné bunky, ktoré sa hromadia na povrchu pleti. Pri čistení pleti využívame vysokofrekvenčné a ultrazvukové vlny a vibrácie, ktorými sa jemne pohybujeme po pokožke, čím uvoľňujeme a odstraňujeme nečistoty z pleti, pomáhame exfoliovať pokožku, čím odstránime odumreté kožné bunky. Taktiež stimulujeme krvný obeh, čo vedie k zlepšeniu štruktúry a tónu pleti. Vďaka čisteniu pleti je pokožka lepšie pripravená absorbovať ďalšie produkty starostlivosti o pleť, čím sa zvyšuje ich účinnosť.

Ako prebieha kozmetické čistenie pleti v štúdiu Dermalogik v Prešove.

Pleť najprv dvojfázovo očistíme od hrubej špiny ako je SPF prípadne make up, následne dočistíme pleť, aby sme sa na jej povrchu zbavili mazu. Následne nanesieme zmäkčujúcu masku, ktorá Nám zabezpečí dostatočné otvorenie pórov bez toho, aby sme pleť prehrievali. Čistenie pleti pozostáva z prístrojového čistenia skin scrubberom prípadne ručného dočistenia pleti, následného použitia mikrodermabrázie na dostatočné odstránenie vrchnej vrstvy pokožky a ozónového ošetrenia pleti na dezinfekciu a rýchlejšiu regeneráciu pokožky po čistení. Po použití prístrojov nanesieme na pleť masku podľa typu a stavu pleti. Po 20 minútach ju umyjeme a nanesieme krém s SPF prípadne aj make up.

Kontraindikácie a frekvencia ošetrení

Kontraindikácie pri použití prístrojov použitých pri čistení sú: tehotenstvo (okrem mikrodermabrázie), narušená celistvosť pokožky, hubové, bakteriálne, vírusové zmeny, ochorenie nervového systému, psychické ochorenia, epilepsia, nádory (v čase liečby i po liečbe), infekcie, časť pokožky pod ktorou sa nachádza lekárske alebo elektronické nástroje, deti do veku 12 rokov, vysoký tlak, cukrovka, ochorenia srdca.

 

Frekvencia ošetrení sa líši v závislosti od typu vašej pleti a problémov na pokožke. Pri pokožke, ktorá nemá špecifické problémy, odporúčame ošetrenie opakovať jedenkrát do mesiaca.

Pri veľmi mastnej pleti alebo pokožke, ktorá nikdy nebola na čistení pleti, odporúčame prvé 3 mesiace ošetrovať pleť každé dva týždne, kým póry dostatočne nevyčistíme.